środa, 16 grudnia 2015

LOCOMOTIVE - We Are Everything You See /1970/


01. Overture — 2:03
02. Mr. Armageddon — 4:24
03. Now Is The End — The End Is When — 3:14
04. Lay Me Down Gently — 3:58
05. Nobody Asked You To Come — 3:13
06. You Must Be Joking — 3:58
07. A Day In Shining Armour — 3:28
08. The Loves Of Augustus Abbey (Part I) — 1:07
09. Rain — 3:22
10. The Loves Of Augustus Abbey (Part II) — 1:29
11. Coming Down/Love Song For The Dead Ché — 4:28
12. The Loves Of Augustus Abbey (Part III) — 1:22
13. Time Of Light And Darkness — 4:29


Norman Haines — lead vocals, piano, organ, mellotron, harpsichord
Mick Hincks — bass, backing vocals, lead vocals (09)
Bob Lamb — drums, percussion
+
Bill Madge — tenor saxophone
Mick Taylor — trumpet
Dick Heckstall-Smith — tenor saxophone
Chris Mercer — tenor saxophone
Lynn Dobson — tenor saxophone
Henry Lowther — trumpet
Gus Dudgeon – producer
Zespół Locomotive powstał w Birmingham w 1965 roku i przez lokalnych dziennikarzy nazwany został „supergrupą”.  Trębacz Jim Simpson , był członkiem zespołu towarzyszącego wokaliście Danny Kingowi, saksofonista „Monk” Finch grał w The Beachcombers a Chris Wood występował w  Sound Of Blue /później przemianowanej na Chicken Shack/. Składu dopełniał perkusista Mike Kellie / z The Phantoms/ , organista Richard Story oraz basista Pete Allen. Pod koniec 1966 roku skład zespołu uległ całkowitej zmianie. Odeszli : M.Kellie do Spooky Tooth a C.Wood został dokooptowany do grupy Traffic. I tak J.Simpson został sam z nazwą zespołu . Z początkiem 1967 roku wykrystalizował się nowy skład grupy. Norman Haines grający na organach Hammonda ,basista  Joe Ellis , saksofonista Bill Madge oraz perkusista „Money” Mazzone razem zaczęli występować w lokalnych klubach co przyniosło im spore zainteresowanie.
Chłopcy weszli do studia i nagrali singla ,jednak tuż po jego wydaniu znowu nastąpiło przetasowanie w  grupie.
W 1969 roku został nagrany jedyny album zespołu „We Are Everything You See”.
Muzyka na płycie jest wspaniałym połączeniem psychodelii z jazzem, soulem i progresywnym rockiem.
Już pierwszy numer „Overture” jest pod silnym wpływem muzyki klasycznej ,jest  to instrumentalny kawałek wykonany przez kwartet smyczkowy. „Mr. Armagedon”  najbardziej niezwykły utwór  brytyjskiej psychodelii , który pojawia się na wielu kompilacjach brytyjskiej muzyki undergroundowej. Główny riff utworu grany jest na rogu co sprawia ,że przy hipnotycznym uderzaniu w perkusję i ostrej gitarze z użyciem wah-wah tekst śpiewany przez Hainesa  „I am everything you see/ and what is more/ I am father of a  thousand children/ Mother…/ Of a thousand milion more!”  nawołuje do rewolty , która przetaczała się przez świat. „Now is The End-The End Is When” podtrzymuje nastrój płyty ,jazzowy bas wraz z bębnami jest genialny. W kolejnym utworze  „Day In Spinning Armour” świetnie współgra Hammond z mellotronem przeplatany ciężkim riffem basowym i solem na perkusji. Na płycie zostały umieszczone również dwie piosenki z repertuaru amerykańskiej grupy The United States Of America.

„We Are Everything See Sou” wydany został w 1970 roku , gdy grupa Locomotive już nie istniała. N.Haines przez chwilę brany był pod uwagę jako keyboardzista w rodzącej się dopiero grupie Black Sabbath /nagrali jeden utwór „ When I Come Down” ale nie ujrzał on światła dziennego/ aby potem założyć własny zespół  Norman Haines Band a Hincks wraz z Lambem utworzyli grupę  The Dog That Bit People.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz