środa, 30 grudnia 2015

MAD RIVER - Mad River /1968/


01. Merciful Monks (Lawrence Hammond) - 3:43
02. High All The Time (Hammond) - 4:11
03. Amphetamine Gazelle (Hammond) - 3:00
04. Eastern Light (Hammond, Gregory Leroy Dewey) - 8:05
05. Wind Chimes (Mad River) - 7:24
06. War Goes On (Hammond) - 12:43
07. Hush Julian (Hammond) - 1:10

- Lawrence Hammond - lead vocals, bass, lead guitar (05), recorder (04,05), 12-string guitar (06), piano (04)
- David Robinson - lead guitar
- Rick Bockner - vocals, 2nd lead guitar, 12-string guitar (05)
- Thomas Manning - vocals, 12-string guitar, bass (05,06)
- Gregory Leroy Dewey - drums, vocals (06), recorder (04)
Lawrence Hammond wokalista, basista i główny kompozytor grupy Mad River urodził się w Berkeley, ale dzieciństwo spędził w Nebrasce, gdzie zaznajomił się z  bluegrassem oraz tamtejsza muzykę ludową. W połowie lat 60 tych uczęszczał do College Tanioch w Yellow Springs, w stanie Ohio i tutaj spotkał przyszłych członków zespołu. Z początku grupa występowała po całym stanie Ohio grając rock’n’rolla  ale wysiłki chłopców aby zostać docenionymi spełzły na niczym. W lutym 1967 roku sfrustrowani muzycy spakowali manatki  i przenieśli się do Kalifornii gdzie panował już niepodzielnie acid-rock. Ostatecznie Mad River zaczął działać w Berkeley i w swoim krótkim żywocie nagrał jedną Ep-kę i dwa Lp. 
W 1968 roku został wydany przez wytwórnię Capitol debiutancki album grupy zatytułowany po prostu „Mad River”.  Muzyka na płycie charakteryzuje się innowacyjnością , eklektyzmem a  za sprawą intrygującego wokalu Hammonda brzmi bardzo niepokojącą , przesiąknięta jest na wskroś neurotycznym i ciemnym nastrojem.
 Początek płyty należy do trzech krótszych utworów bliższych poczynaniom Quicksilver Messenger Service jednak za sprawą wokalu lidera grupy muzyka zmierza na inny tor. „Eastern Light”  to acid-bluesowy kawałek a „Wind Chimes”  godny jest parokrotnego odsłuchania. Płytę kończy krótka kołysanka „Hush Julian”.
Rok później zespół nagrał drugi album zatytułowany „Paradise Bar and Grill” , bardziej rockowy z lekkimi elementami country.

G.Dewey po rozpadzie grupy przeszedł do Country Joe & The Fish z która nagrał jedną płytę /”C.J.Fish”/ a następnie grał z zespołem Grootna. R.Bockner wyjechał do Kanady, D.Robinson wycofał się z muzycznego businessu i założył firmę budowlana a L.Hammond wraz z założycielem The Youngblood ,J.Corbittem wyruszył w trasę po Stanach.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz