wtorek, 1 grudnia 2015

TOMORROW - Tomorrow /1968/

Muzycy Tomorrow podobnie jak wielu innych brytyjskich kapel zaczynali najpierw od grania R’n’B jeszcze pod nazwa The In Crown. Ale już pod koniec 1966 roku zespół zmienił nazwę i podpisał kontrakt płytowy z wytwórnia EMI.
Pierwsza i jedyna płyta zespołu zatytułowana po prostu „Tomorrow” powstawała , jak na tamte czasy, bardzo długo. Muzycy weszli do studia nagraniowego wiosną 1967 roku a pracę zakończyli w lutym rok później. A wszystko to przez producenta nagrania – Marka P.Wirtza.
M.Wirtz w tym czasie pracował również nad swoja rock operą zatytułowaną „A Teenage Opera”,  gdzie pomagali mu muzycy Tomorrow, jednak nie dokończył jej choć parę fragmentów ujrzało światło dzienne.
Wydany na singlu w 1967 roku utwór „My White Bicycle” otwiera również jedyną płytę grupy Tomorrow i staje się klasyką brytyjskiej psychodelii.
„My White Bicycle” to szalona jazda rowerzysty po pełnych efektów dźwiękowych ulicach,
poprzetykanych świdrującą gitarą doprowadzającą do mety , którą jest – acid test.
„Real Life” , „Revolution” , „Auntie Mary’s Dress Shop”  to perełki freakbeatowgo stylu , który w drugiej połowie lat 60tych miał się całkiem dobrze.
„Shy Boy” pierwotnie przeznaczony miał być na „Teenage Opera” ale West zadecydował inaczej. Potem ten utwór został wydany na singlu przez inną podziemną kapelę Kippington Lodge , która ostatecznie przekształciła się w Brinsley Schwarz.
Na płycie zamieszczono tez jeden cover , jest to „Strawberry Fields Forever” , który niewiele różni się od oryginału , ale za to wyśmienicie pasuje stylowo na ten krążek.
Wiosną 1968 roku grupa Tomorrow przestała istnieć. Płyta nie osiągnęła zakładanego sukcesu komercyjnego i to stało się powodem , że ścieżki muzyków rozeszły się. 
Keith West wybrał solowa działalność muzyczną i zaginął w odmętach show businessu, Twink wraz z J.Woodem założyli krótko działający Aquarian Age / Twink później występował z Pink Faires/ a Steve Howe zasilił szeregi grupy Yes.


*Keith West - Vocals
*Steve Howe - Guitar
*John "Junior" Wood - Bass
*John Adler "Twink" - Drums

1. My White Bicycle - 3:18
2. Colonel Brown - 2:53
3. Real Life Permanent Dream - 3:17
4. Shy Boy - 2:27
5. Revolution - 3:50
6. The Incredible Journey Of Timothy Chase - 3:18
7. Auntie Mary's Dress Shop - 2:46
8. Strawberry Fields Forever - 3:59
9. Three Jolly Little Dwarfs - 2:28
10.Now Your Time Has Come - 4:53
11.Hallucinations - 2:43Brak komentarzy:

Prześlij komentarz